SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 11919228
nr 1191 9228
Kanna
silver, Sengustaviansk, invändigt förgylld, Daniel Hallman, Stockholm 1810. Höjd: 18
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 18 juni 2018
kl 18:04:56
18/6 17:02:40
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver